چیدمان مبلمان اداری، اصولی که برای دکوراسیون دفتر کار باید در نظر بگیرید | مبلمان اداری یکتا دکور

چیدمان مبلمان اداری، ارائه راهکارهای کلیدی

چیدمان مبلمان اداری یک تخصص است که نیاز به زیبایی شناسی ، شناخت جایگاه افراد در چارت سازمانی ، آشنایی با فرآیند ارتباطات سازمانی دارد علم چیدمان مبلمان اداری را همان دکوراسیون اداری مینامند . برای دفتر جدید خود نیاز به مبلمان جدید دارید. اگر بخواهید دفتر خود را در یک فرم سازماندهی کنید، لازم است که مبلمان اداری را به درستی قرار دهید. ما یک راهنمای مفید برای کمک به شما ارائه می دهیم.

 

اصول چیدمان مبلمان اداری 

مهمترین چیز این است که بدانیم که نیازهای شما چیست. شما باید بدانید که چه چیزی نیاز دارید و کار شما بستگی به چه چیز دارد. مبلمان بستگی به ماهیت کار شما دارد. جداول و صندلی در هر دفتر مورد نیاز است. اما صندلی های مختلف و جداول برای مناطق مختلف دفتر وجود دارد. دستورالعمل های زیر را برای تنظیمات بخوانید.اگر می خواهید مبلمان اداری  خود را به فضای اداری تان نزدیک کنید، باید دفتر خود را اندازه گیری کنید. شما می توانید با متر اندازه گیری را انجام دهید.

 

چیدمان و دکوراسیون اداری 

طول دیوار را اندازه گیری کنید و چگونگی قرار دادن مبلمان اداری خود را محاسبه کنید.اطمینان حاصل کنید که زمان زیادی را صرف تنظیم مبلمان در دفتر نکنید. این عملیات کسب و کار را مختل خواهد کرد. شروع به تأسیس اتاق اداری خود کنید. مورد مبلمان باید مطابق با الزامات کار قرار گیرد. مدارک معمولا در تمام دفاتر بسیار مهم هستند، بنابراین اسناد باید در کابینت ها قرار بگیرند که در دسترس آسان قرارگیرند. دفتر باید تمیز نگه داشته شود و برای این منظور شما باید سطل زباله را در کنار هر میز قرار دهید.

مبلمان اداری مدرن -کانتر اداری مدرن

چیدمان مبل و صندلی اداری

استقرار و چیدمان فیزیکی یک ساختمان اداری ، تصمیم سازمانی بزرگی به حساب می آید،زیرا این تصمیم تاثیر مهمی بر شیوه تعامل و احساس افراد خواهد داشت. به عنوان مثال، دفاتر کاری باز، با ارتباط و تعامل و در عین حال با آلودگی صوتی و کمبود حریم خصوصی پیوند نزدیکی دارند. از طرف دیگر، دفاتر کاری بسته و سلولی موجب تمرکز و حفظ امور محرمانه، ولی احتمالا انزوا نیز میشوند.دکوراسیون اداری نیز از این امر مستثنی نمیباشد .

مبلمان اداری مدرن -کانتر اداری مدرن

ده نکته در چیدمان مبلمان اداری

1. در چیدمان مبلمان اداری و تعیین جای میز، میز خود را در جایی قرار دهید که به فضای اطراف مشرف باشید. اگر موقع نشستن، پشت شما به در باشد، در واقع دیگران به شما مسلط هستند. در این صورت مسیر نعمت و برکت را برای شغل خود را مسدود کرده اید.
2. در چیدمان مبلمان اداری و تعیین جای میز، در جایی بنشینید که پشت شما به دیوار یا کنج دیوار باشد، نه این که پشت سرتان پنجره قرار گیرد. اگر پشت سر شما پنجره قرار گیرد باعث می شود که شما ضعیف و آسیب پذیر شوید.
3. در راستای در ننشینید، در این صورت شما در مسیر انرژی های منفی هستید.
4. کامپیوتر خود را در شمال یا غرب میز قرار دهید تا خلاقیت شما زیاد شود. اگر از کامپیوتر برای کسب درآمد استفاده می کنید، آن را در گوشه ی جنوب شرقی میز قرار دهید.
5. در محیط کار از آینه استفاده نکنید، زیرا باعث می شود انرژی های منفی را به مشتریان و افراد دیگر ساکن در اتاق منعکس کند.
6. در چیدمان مبلمان اداری کاری کنید که سیم های وسایل شرکت کاملا پوشیده باشند. این کار باعث می شود که محیط بی نظمی و آشفتگی نداشته باشد و به جریان خوب انرژی ها کمک کند.

مبلمان اداری مدرن -کانتر اداری مدرن

7. کتاب های مرجع مثل کتاب لغت، راهنمای استفاده از وسایل و هر مرجع دیگری که غالبا به آن مراجعه می کنید را در سمت چپ میز خود قرار دهید.
8. گوشه ی سمت چپ پشت میز شما باید تمیز و مرتب باشد. اگر در پشت مونیتور فضایی برای عکس یا پوستر دارید، بهتر است عکس های خانوادگی را قاب کرده و در آنجا بگذارید یا رندرهایی از پروژه های آینده را در آنجا بگذارید. این عکس ها و رندرها باید به سمت شما باشد.
9. بر روی وسط دیوار پشت میز خود، تقدیرنامه ها، دیپلم و گواهی نامه های خود را بزنید.
10. از نکات مهم در مبلمان اداری درست و مناسب، تهیه ی یک صندلی ارگونومیک اداری می باشد تا کمر شما راحت بوده و وضعیت بدنی شما موقع نشستن خوب باشد. در مبلمان اداری، صندلی اداری نشانگر محل شغل شماست. لازم است آن را همیشه تمیز نگه دارید.
در مورد مبلمان اداری و وسایل کار شرکت می خواهم نکته ی دیگری را هم اضافه کنم. ممکن است این نکته مستقیما به مبلمان اداری مربوط نشود اما به همان اندازه مهم است. یک چراغ رومیزی اداری خوب تهیه کنید. نور خوب خستگی چشم را کاهش می دهد و می تواند باعث افزایش راندمان کاری شما شود.

مبلمان اداری مدرن -کانتر اداری مدرن

1 پاسخ
  1. مبلمان اداری یکتا
    مبلمان اداری یکتا says:

    مبل اداری ارزان قیمت
    خیلی از افراد بدنبال مبل اداری ارزان قیمت میگردند ما اینگونه معیارها را باطل میدانیم همیشه بدنبال قیمت مناسب باشید نه ارزان و نه گران. مطمئن باشید هیچ ارزانی ای بدون دلیل نمیباشد . در صنف مبلمان اداری با توجه به نوع مواد مصرفی و همچنین خدمات و گارانتی کار ،میشود یک مبل را با قیمت نصف نیز تولید کرد ولی در مورد دوام و کیفیت و ماندگاری این محصول نمیتوان تضمین داد. ارزان خریدن هنر نیست خرید با کیفیت و با ارزش هنر است.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *