Warning: Division by zero in /home/h69023/domains/yektadecor.com/public_html/wp-content/plugins/interlinks-manager/shared/class-daim-shared.php on line 1259

پارتیشن اداری و دلایل استفاده ازپارتیشن در محیط اداری |مبلمان اداری یکتا دکور

در این مقاله سعی داریم تا شما را با مزایا و دلایل استفاده از پارتیشن اداری آشنا نمائیم . بنحویکه بتوانید آنرا با قیمت مناسب در بازار تهیه نمایید . همانطور که میدانید پارتیشن اداری قبلا فقط بصورت تکجداره بود که با آلومینیوم ساخته میشد ولی کم کم دنیای مصنوعات ام دی اف نیز در ساخت و نصب پارتیشن اداری وارد شد و الان بیشتر با عباراتی مانند پارتیشن دوجداره با ام دی اف و یا چوب برخورد میکنیم .

پارتیشن اداری دو جداره

البته الان پارتیشنهای اداری موجود در بازار را به چند روش تقسیم بندی میکنند یکی جنس مصرفی نظیر پارتیشن دو جداره آلومینیومی ،پارتیشن اداری تمام ام دی اف ،پارتیشن اداری شیشه ای و یا پارتیشن اداری با پرده و شیشه .البته همیشه مشتریان بدنبال پارتیشن اداری ارزان نبوده و میدانند باید قیمت پارتیشن اداری خوب یک قیمت مناسب باشد .از دیگر انواع پارتیشن اداری میتوان پارتیشن متحرک -پارتیشن اداری مدرن –پارتیشن اداری لوکس و کلاسیک  را نام برد در ادامه با آدینا همراه باشید تا با جزئیات پارتیشن اداری بیشتر آشنا شوید .

پارتیشن اداری دو جداره

 دلایل استفاده از پارتیشن اداری:

ایده های بسیار زیادی برای تقسیم بندی  دفتر کار با مبلمان اداری (Office furniture)وجود دارد به همین دلیل نسبت به گذشته به اسباب و متریال های متفاوت بیشتری نیاز است. یکی از این متریال ها پارتیشن اداری می باشد.

پارتیشن اداری دو جداره  

دلایل استفاده از پارتیشن اداری به شرح زیر است:

• انعطاف پذیری

اولین دلیل آن انعطاف پذیری می باشد ؛ انعطاف پذیری یکی از شاخصه های اصلی پارتیشن هااداری محسوب می شود . و به این معنا که می توان از این مواد فوق العاده متنوع مانند ” ام دی اف ”  ” شیشه ”  ” آلومینیوم ” و .. در ساخت پارتیشن ها استفاده کرد و همچنین به شما این امکان را می دهد که در هر محیطی و با هر اندازه و موقعیتی بتوانید پارتیشن خود را نصب کنید .

پارتیشن اداری دو جداره

• قدرت انتخاب و قیمت مناسب

دومین دلیل قدرت انتخاب می باشد . به این معنی که رنگ ، مواد ، متریال و یراق آلات و جزئیات زیادی در پارتیشن هایاداری وجود دارد . و همچنین  در دو مدل تک جداره و دو جداره برای کسانی که نیاز به حریم خصوصی سازی دارند هم طراحی شده است . پارتیشن ها در اندازه های مختلف ، کوتاه  و یا حتی تا سقف هم نوع دیگری از پارتیشن های اداری محسوب می شود .

پارتیشن اداری دو جداره

پارتیشن های اداری در دو مدل دوجداره و تک جداره طراحی شده است، همچنین در ساخت آن رنگ ها، متریال و جزئیات زیادی به کار رفته است و این قدرت انتخاب به مشتری را می دهد که با توجه به نیازش پارتیشن اداری را انتخاب کند.

پارتیشن اداری دو جداره
استفاده از جداکننده هایی مانند دیوار معمولی در محیط کار هزینه های زیادی را در برمی گیرد (استفاده از آجر، رنگ یا کاغذ دیواری و …). اما تنها هزینۀ پارتیشن اداری محدود به خود پارتیشن می باشد.

 پارتیشن اداری دو جداره

• جایگزین کردن آسان و سهولت اجرا

موادی که در ساخت پارتیشن اداری استفاده می شود در محل کارخانه تولید و سپس حمل و نقل آن به محل نصب بسیار راحت می باشد. بنابراین در محیط اداری اختلالی به وجود نمی آورد.
همچنین از لحاظ ساختاری، ساختار کلی محیط دست نخورده باقی می ماند و فقط کافی است که پارتیشن اداری با توجه به فضای موجود ساخته شود.

 پارتیشن اداری دو جداره

قیمت مناسب 

سومین دلیل را می توان قیمت مناسب آن دانست ؛ ماهیت بسیاری از موادی که در ساخت پارتیشن ها استفاده میشود به گونه ای می باشد که برای حمل  و نقل بسیار راحت و نیازی به تغییرات ساختاری نداشته و مزیت های مواد و متریال نسبت به آجر و بلوک ، باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد و از لحاظ ساختاری باتوجه به فضای موجود می توانید تهیه کنید .

 پارتیشن اداری دو جداره

با نصب پارتیشن میتوانید هم در هزینه های خود صرفه جویی کرده و هم در زمان به روز کردن و تغییرات دفتر کار و حتی منازل خود  را کاهش دهید .

 پارتیشن اداری دو جداره

• دوام ماندگاری و تغییرات آسان

پارتیشن اداری از قوی ترین و مطمئن ترین مواد که در قالب های خود جا گرفته اند ساخته شده است. همچنین استفاده از پارتیشن اداری محیط کار را زیبایی خاصی می بخشد.دلیلی که در اینجا به آن توجه می نماییم  ، دوام و ماندگاری پارتیشن ها می باشد چرا که به هیچ وجه ساختاری سست و بی دوامی نداشته و از قوی ترین و ایمن ترین مواد که در قالب خود جا گرفته اند استفاده می شود .علاوه بر زیبایی و مدرن بودن ، از دوام و امنیت مناسبی برخوردار می باشد .

پارتیشن اداری دو جداره -مبلمان اداری آدینا

حتما بخوانید : پارتیشن اداری لوکس

 پارتیشن های اداری انواع مختلفی دارند :

 پارتیشنهای دو جداره تمام ام دی اف :

 معمولا از این پارتیشنهای اداری بعنوان دیوار استفاده میشود و برای جدا سازی دو واحد مستقل از هم بکار میروند .این واحدها باید نور کافی داشته باشند چون این پارتیشنها سبب تاریک شدن محیط کار میگردند.

پارتیشن اداری دو جداره

  پارتیشنهای کوتاه :

 این پارتیشنهای اداری  بین واحدهایی که هم باید از هم جدا باشند و هم پرسنل در آنها با هم ارتباط تنگاتنگ دارند بکار میرود.

پارتیشن اداری دو جداره

 پارتیشنهای دو جداره با ام دی اف و شیشه :

 این پارتیشنهای اداری در جایی استفاده میشود که مدیر مجموعه میخواهد پرسنل خود را تحت نظارت قرار دهد . و یا جاهاییکه نورگیر آنها یکی میباشد. 

 پارتیشن اداری دو جداره -مبلمان اداری آدینا

مزایای پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن بندی بهترین روش برای بالا بردن کاربری و نظم در محیط اداری می باشد. در بسیاری از ادارات از پارتیشن بندی برای ایجاد محیط کار زیبا و مدرن همراه با ایجاد مکانی شخصی و حریم خصوصی کارمندان استفاده می شود. بدون توجه به اینکه از چه نوعی از پارتیشن بندی استفاده می گردد، پارتیشن بندی روشی مناسب برای ساماندهی محیط دفتر و ایجاد اتمسفر کاری مناسب می باشد.

پارتیشن اداری دو جداره

امروزه در بازار انواع مختلفی از پارتیشن وجود دارد، برخی از این انواع عبارتند از: پارتیشن بندی شیشه ای، ام دی اف و پارتیشن بندی از کف تا سقف پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره. از پارتیشن بندی برای تقسیم فضای کاری در محیط اداری استفاده می شود. بستگی به معیارهایی مثل طراحی دفتر، بودجه مد نظر، وظیفه پارتیشن و غیره انواع مختلف پارتیشن انتخاب می شوند.

پارتیشن اداری دو جداره -مبلمان اداری آدینا

در این مقاله سعی داریم برخی از مزایای پارتیشن های اداری ام دی اف  را بیان کنیم.

امروزه از پارتیشن ام دی اف در بسیاری از ادارات و دفاتر استفاده می شود. استفاده از MDF باعث افزایش سرعت پارتیشن بندی می گردد و نیز بسیار مدرن تر است.

پارتیشن اداری دو جداره

نصب پارتیشن های ام دی اف بسیار سریع تر و دوام آن به نسبت انواع دیگر پارتیشن بندی (شیشه و کناف و…) بسیار بیشتر است، همچنین نصب و استفاده از پارتیشن کثیف کاری های حاصل از دیوار های دائمی را ندارد. پارتیشن بندی ام دی اف قابلیت آرایش دوباره، جابجایی و حذف کلی دارد و نیز تمیز تر و شیک تر از پارتیشن کف تا سقف است. برای اتاق ناظر و یا خدمات پس از فروش معمولا از ام دی اف به همراه شیشه استفاده می کنند.

 پارتیشن اداری دو جداره

در پارتیشن های دوجداره از بین دوجدار پارتیشن می توان در قسمت شیشه خورپرده کرکره نصب نمود. همچنین در داخل پارتیشن دوجداره پریز برق، تلفن و نیز شبکه می تواند عبور کند.

پارتیشن اداری دو جداره

 بسته به ارتفاع پارتیشن های مد نظر برای هر بخش از صفحات کامل و یا نیمه ام دی اف استفاده می شود. مزیت عمده این دسته از پارتیشن این است که با هزینه کمتری نسبت به دیوارهای دائمی ایجاد می شوند و همچنین سریع تر فضا را تقسیم بندی می کند. امروزه برای انجام هر کاری هزینه در اولویت است و با توجه به جنس انواع مختلف و در نظر گرفتن قیمت شیشه و قاب آلومینیومی آن، قیمت فلز و چارچوب کناف و نیز قیمت ام دی اف، مشخص می شود که از نظر اقتصادی استفاده از ام دی اف به صرفه تر است.

 پارتیشن اداری دو جداره

پارتیشن بندی حریم خصوصی برای کارکنان ایجاد کرده به گونه ای که تمامی کارمندان فضای شخصی یکسانی دارا هستند و نیز باعث کاهش سروصدا در اداره می شود. مزیت دیگر پارتیشن این است که علاوه بر زیبایی هر زمان دوست داشتید بدون اینکه ترکیب ساختمان دست بخورد، قابل تغییر یا تعویض است.

پارتیشن اداری دو جداره -مبلمان اداری آدینا

امروزه از ام دی اف بیشتر برای ساخت اتاقک های کارکنان استفاده می شود بدین صورت که بخشی از آن از ام دی اف و بالای آن گاهی تا ارتفاع 2متر از شیشه ساخته شده است. این پارتیشن اداری باعث افزایش راحتی و آرامش می شود زیرا ترکیب آن به راحتی قابل تغییر است همچنین می توان دیواره های آن را بستگی به نیاز خود تغییر داد، همچنین مشکلی برای عبور نور ایجاد نمی کند.

پارتیشن اداری دو جداره

با توجه به حیطه ی کاری و تمایلات شخصی هر کارفرما می توان سلیقه ها و سبک های متفاوتی در دکوراسیون و مبلمان اداری وجود داشته باشد. در بیشتر موارد تشخیص دادن سبک مدرن و یا کلاسیک یک محیط سخت میشود.زیرا گاهی تلفیقی از هر دو دیده می شودکه ممکن است گاهی هم خوان وگاهی باعث بوجود آمدن ناهنجاریهای بصری گردد.

در زیر توضیحات مختصری در مورد سبکهای پارتیشن (پارتیشن مدرن و پارتیشن کلاسیک) ارائه میگردد.

 پارتیشن اداری دو جداره

پارتیشن اداری مدرن چیست و جزئیات آن :

این نوع پارتیشن معمولا از پارتیشن و کمد ویا پارتیشن و دیوار کوب می باشد. به ترکیب پارتیشن و کمد کوموتیشن گفته میشود.

می توان گفت که کوموتیشن یا (پارتیشن کمد)  در دسته بندی پارتیشن مدرن قرار دارد که پارتیشن از یک طرف بصورت دیوارپوش بوده و از طرف دیگر کمد و قفسه های دکوراتیو در آن تعبیه شده است و در عین حال ساختار فرمی و متریالی مدرن را داراست. ارائه ترکیب های زیرمی تواند پارتیشن مدرن  با قیمت مناسب را به مشتریان ارزانی نماید.

 پارتیشن اداری دو جداره

 بیشتر بخوانید :پارتیشن های دوجداره تمام شیشه

ترکیب بندی دیوارپوش و شیشه و ارائه پارتیشن  های مدرن:

ترکیبی سازگار و همسان از دیوار پوش که هم می تواند پوششی روی دیوار سازه ای باشد و هم می تواند ارائه دهنده پارتیشن مدرن و ترکیبی باشدکه مشتری را به جداکننده و پارتیشنی شیک برساند.

همان طور که ذکر شد پارتیشن مدرن  می تواند از ترکیب چند قسمت ویا حتی اجزای مبلمان  و میز کنفرانس  بدست آید.

 پارتیشن اداری دو جداره

عدم محدودیت در پارتیشن های مدرن :

در ساختار پارتیشن های مدرن و کوموتیشن هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته و میتوان با توجه به مورد استفاده و کاربرد مورد

نیاز فرمهای متنوعی را  خلق کرد و با آن پارتیشن مورد نظر را بدست آورد.

پارتیشن اداری دو جداره

ترکیب شیشه های سمبلاست و استفاده از متریال با تکنولوژی سی ان سی  تمام محدودیت های طراحی را زیر پا گذاشته و فرم های بسیار زیبا از پارتیشن مدرن را به نمایش می گذارد.

 پارتیشن اداری دو جداره -مبلمان اداری آدینا

پارتیشن اداری از بلوکهای شیشه :

این پارتیشن از بلوکهای شیشه با اندازه های 20 در 20 و قطر 8 سانت ساخته میشود که میتوان به صورتهای گرد حلال و یا ساده با استفاده از رنگهای ساده یا بی رنگ انجام داد.

مزیت استفاده از این پارتیشن تمرکز به زیبایی و همچنین انعکاس نور می باشد. معمولا بهتر است برای جاهایی که نور کمتر دارند از این پارتیشن استفاده شو.

 پارتیشن اداری دو جداره

پارتیشن شیشه ای و اجرا

پارتیشن های شیشه ای دیوارهای جدا کننده ای از جنس شیشه می باشند که نور را منتقل می کنند و به جهت دوجداره وکیوم شده بودن و خلاء فضای میانی آن، عایقی بسیار خوب برای سرما، گرما ، رطوبت و صدا به شمار می آیند. به همین جهت کارایی زیادی در پارتیشن بندی، ساخت دیواره های داخلی، نمای خارجی و حتی وسایل دکوراتیو دارد.

 پارتیشن اداری دو جداره

این بلوک ها از دو جداره وکیوم شده شیشه که فضای میانی آنها خلا است تشکیل شده و عایق بسیار مناسبی برای سرما ، گرمارطوبت و صدا بشمار می آید . بلوکهای شیشه ای علاوه بر تحمل فشار زیاد از قابلیت عبور نور برخوردار می باشند و به همین سبب کارایی زیادی در ساخت دیوار های داخلی ، نمای خارجی ، پارتیشن بندی و حتی وسایل دکوراتیو دارند .این آجرها در ابعاد و طرحها و رنگهای گوناگون و متناسب با هر سلیقه ای تولید می شوند . و در نتیجه این محصول شیشه ای باخصوصیات منحصر به فرد خود به عنوان یک متریال کارآمد و مدرن کاربردهای بسیار متنوعی در معماری نوین پیدا کرده است.

 پارتیشن اداری دو جداره

ویژگی های پارتیشن کلاسیک

پارتیشن کلاسیک، کلیة امکانات تاسیساتی مورد نیاز در فضای کار را در دسترس قرارخواهد داد. انتقال لوله و سایر تاسیسات نظیر رادیاتور از محلی به محل دیگر ساده ترین ویژگی استفاده از پارتیشن های دوجدارة کلاسیک است.معرفی پارتیشن کلاسیک
اگر به دنبال تغییراتی در محیط کار خود در زمانی کوتاه هستید، پارتیشن کلاسیک انتخابی هوشمندانه است. پارتیشن های کلاسیک، ضمن تغییرات کلی در رنگ و طراحی فضای داخلی تجربةخاص از سازه های لوکس را به شماخواهد داد .

 پارتیشن اداری دو جداره

انواع اتصالات برق، تلفن و شبکه داخلی در دیواره ها مهندسی شده این سری ازپارتیشن ها ، دارای فضای اختصاصی عبور هستند. این قابلیت نه تنها راه حلی نظم دهنده برای سیم های ملزومات اداری است، بلکه دسترسی آسان کاربر به کانال عبور را در هر زمان و با صرف کمترین انرژی عملی می سازد.

پارتیشن اداری دو جداره
مطابقت محصول با شرایط خاص پروژه های مختلف از دیگر قابلیت های پارتیشن های کلاسیک است. استفاده از امکانات  پارتیشن های فرمی، دسترسی آسان کاربر به تمام مجموعه کاربرد های مورد نیاز، انعطاف پذیری بالا و نگهداری آسان را در دسترس تان قرار خواهد داد.

پارتیشن اداری دو جداره

تاثیر پارتیشن کلاسیک بر محیط:

برای ساخت پارتیشن های کلاسیک بررسی های مختلف روی جنبه های بصری و تاثیر روانیدر چینش های مختلف صورت پذیرفته است. در جریان مهندسی این محصول، پیشرفته ترینماشین آلات به کار گرفته شده تا ساختار متمایز طراحی شده قابلیت تولید صنعتی داشته باشد.

پارتیشن اداری دو جداره -مبلمان اداری آدینا


نور و آینه، کاربردی متمایز :

امکان اجرای سقف، چیدمان گرافیکی روی دیواره های ساده، ایجاد نور مخفی همچنینقابلیت استفاده از آینه و انواع پوشش های مجموعه ای از تکنولوژیک در ساخت پارتیشن کلاسیک دردسترس شما خواهد بود.

 پارتیشن اداری دو جداره

شرکت تجهیز دفتر یکتا ، ارائه دهنده انواع میز اداری ، پارتیشن اداری ،مبلمان و تجهیزات اداری ، با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و مدرن توانسته تا در این صنعت یک برند معتبر و یکی از بهترین فروشندگان مبلمان اداری در تهران و ایران باشد . انواع مبلمان اداری مدرن ، میز مدیریت ، میز کنفرانس ، میز کارگروهی را با طراحی های لوکس و خاص از ما بخواهید .02144620086

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>

لطفا با کارشناسان بخش فروش شرکت مبلمان اداری آدینا  با شماره 44620086در تماس باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *