سیستم کنفرانس و نقش آن در طراحی سالن و میز کنفرانس


سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس موضوع امروز مقاله ما در تیم تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا می باشد. یکی ار نکات مهم که هنگام برگزاری یک کنفراس ، جلسه یا سمینار حائز اهمیت بوده و حتما باید به آن توجه داشت ، مکان برگزاری و چیدمان دکوراسیون اداری اتاق کنفرانس است.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش ها در یک سازمان و اداره اتاق کنفرانس و جلسات است. در طراحی سیستم کنفرانس ، اگر طرح مورد نظر از زیبایی و جذابیت مطلوبی بر خوردار باشد هنگام برگزاری جلسه مطالب برای افراد حاضر ، راحت تر و قابل فهم تر بوده و همچنین قدرت تصمیم گیری را نیز تا حد زیادی بهبود می بخشد و به دلیل اینکه مهم ترین تصمیمات در این محیط گرفته می شوند ، پس سیستم کنفرانس و طراحی و اجرای آن یکی از مهم ترین موارد برای هر شرکت یا سازمان به حساب می آید و باید به آن توجه ویژه ای داشت.

سیستم کنفرانس در اصل مجموعه ای از طرح ها و اصول کاربردی در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس می باشد که علاوه بر میز کنفرانس و صندلی اداری و دیگر ملزومات اداری ، شامل سیستم های صوتی و تصویری که از لزومات هر سالن و اتاق کنفرانسی است ، می باشد. در ادامه به بخش های مختلف در طراحی سیستم کنفرانس می پردازیم.

مبلمان اداری یکتادکور تولید کننده انواع مبلمان اداری کلاسیک ، مدرن و لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.

 

دکوراسیون اتاق کنفرانس

برای زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر اتاق کنفرانس ،و همچنین میز کنفرانس  رعایت برخی نکات در حین طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس ضروری می باشد. یکی از مهم ترین آن توجه به متراژ و اندازه اتاق است.

زیرا یکی از عواملی که می تواند در مسیر طراحی برای ما محدودیت ایجاد نماید ، اندازه مکان مورد نظر است. بنابراین باید با توجه به متراژ فضای مورد نظر میز و صندلی  اداری مناسب آن فضا را طراحی و انتخاب نماییم. علاوه بر این تمامی وسایل مورد نیاز نیز باید به همین صورت انتخاب و نصب شوند.

محصولات مبل اداری مدرن یکتادکور را ببینید

سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس موضوع امروز مقاله ما در تیم تحریریه شرکت مبلمان اداری یکتا می باشد. یکی ار نکات مهم که هنگام برگزاری یک کنفراس ، جلسه یا سمینار حائز اهمیت بوده و حتما باید به آن توجه داشت ، مکان برگزاری و چیدمان دکوراسیون اداری اتاق کنفرانس است. یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش ها در یک سازمان و اداره اتاق کنفرانس و جلسات است. در طراحی سیستم کنفرانس ، اگر طرح مورد نظر از زیبایی و جذابیت مطلوبی بر خوردار باشد هنگام برگزاری جلسه مطالب برای افراد حاضر ، راحت تر و قابل فهم تر بوده و همچنین قدرت تصمیم گیری را نیز تا حد زیادی بهبود می بخشد و به دلیل اینکه مهم ترین تصمیمات در این محیط گرفته می شوند ، پس سیستم کنفرانس و طراحی و اجرای آن یکی از مهم ترین موارد برای هر شرکت یا سازمان به حساب می آید و باید به آن توجه ویژه ای داشت.

سیستم کنفرانس در اصل مجموعه ای از طرح ها و اصول کاربردی در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس می باشد که علاوه بر میز کنفرانس و صندلی اداری و دیگر ملزومات اداری ، شامل سیستم های صوتی و تصویری که از لزومات هر سالن و اتاق کنفرانسی است ، می باشد. در ادامه به بخش های مختلف در طراحی سیستم کنفرانس می پردازیم.

مبلمان اداری یکتادکور تولید کننده انواع مبلمان اداری کلاسیک ، مدرن و لوکس می باشد. برای آشنایی با محصولات ما به بخش های مربوط مراجعه نمایید.

سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس

دکوراسیون اتاق کنفرانس

برای زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر اتاق کنفرانس ، رعایت برخی نکات در حین طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس ضروری می باشد. یکی از مهم ترین آن توجه به متراژ و اندازه اتاق است.

زیرا یکی از عواملی که می تواند در مسیر طراحی برای ما محدودیت ایجاد نماید ، اندازه مکان مورد نظر است. بنابراین باید با توجه به متراژ فضای مورد نظر میز و صندلی  اداری مناسب آن فضا را طراحی و انتخاب نماییم. علاوه بر این تمامی وسایل مورد نیاز نیز باید به همین صورت انتخاب و نصب شوند.

محصولات مبل اداری مدرن یکتادکور را ببینید

در طراحی سیستم کنفرانس چینش صندلی اداری بسیار مهم است. بدین صورت که صندلی ها را باید به گونه ای قرار دهیم تا به راحتی بتوان آن ها را جا به جا کرد و مزاحمتی برای رفت و آمد افراد ایجاد نکنند. همچنین قرار گیری صندلی ها باید به شکلی باشد تا جایگاه سخنران در مقابل آن قرار بگیرد.

در وسط اتاق کنفرانس یک میز کنفرانس باز هم بسته به متراژ و اندازه محیط به شکل مستطیل یا بیضی قرار می دهند که این کار به خودی خود باعث راحتی در رفت و آمد خواهد شد.

از دیگر انواع میز کنفرانس می توان به میز های گرد و U شکل اشاره کرد که در سازمان ها و ادارتی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این اگر تعداد نفرات حاضر در اتاق کنفرانس زیاد باشد باید در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس برای راحتی در رف و آمد و همچنین پذیرانی ، از میز های میانی خاصی استفاده کرد

بیشتر بخوانیدپارتیشن اداری دوجداره آدینا

سه نمونه از رایج ترین طرح های چیدمان در اتاق کنفرانس به شرح زیر می باشد:

طراحی فضا به شکل نیم دایره

فضا های نیم دایره ای قادر خواهند بود تا توجه را به یک نقطه خاص در اتاق که محل سخنران می باشد ،جلب کنند. در این سبک از طراحی هیچ نقطه کوری وجود نخواهد داشت و همه افراد حاضر قابل رویت می باشند. اما این طرح و چیدمان برای جمعیت های کمتر از 50-60 نفر مناسب خواهد بود.

محصولات صندلی اداری مدرن یکتادکور را ببینید

طراحی بیضی شکل

این طرح که دارای یک خم بزرگ تر می باشد ، این اجازه را به افراد می دهد تا در یک محیط بزرگ تر قرار بگیرند. طرح بیضی شکل مناسب ترین گزینه در طراحی اتاق کنفرانس برای جلسات هیئت مدیره است ، زیرا سبب می شود تا مشارکت به حداکثر برسد.

محصولات میز اداری مدرن یکتادکور را ببینید

طراحی به شکل کلاس درس

در این طرح مانند کلاس های درس ردیف هایی از میز و صندلی برای نشستن افراد در نظر گرفته می شود و سخنران در مقابل آنان قرار خواهد گرفت. البته طراحان داخلی همیشه به دنبال این هستند تا با ایجاد تغییراتی در این طرح ، آن را به شکلی دوستانه تر مبدل سازند تا یک فضای مشارکتی ایجاد شود.

بیشتر بخوانیدتجهیز سالن همایش

محصولات میز اداری مدرن یکتادکور را ببینید


نور پردازی اتاق کنفرانس

سیستم روشنایی و نور پردازی مناسب یکی دیگر از مهم ترین عوامل مؤثر در ایجاد زیبایی و جذابیت بیشتر اتاق کنفرانس خواهد بود. نور پردازی مرکزی در سالن های کنفرانس و جلسات بسیار مهم می باشد ، زیرا کمبود نور سبب خستگی چشم می شود. در مقابل نور زیاد و بیش حد نیز تولید گرما خواهد کرد و از این رو باعث آزار افراد خواهد شد. نور کافی و روشنایی مناسب سبب افزایش بهره وری کارکنان نیز خواهد بود. همچنین می توان از از لامپ های دیواری برای روشنایی دیوار ها استفاده کرد.

البته تا حد امکان سعی کنید از نور طبیعی برای روشنایی محیط استفاده کنید و اگر نور طبیعی موجود نبود می توانید از انواع نور های مصنوعی و قابل تنظیم استفاده کنید. اینکه نور تحت کنترل باشد و در هر زمان بتوان شدت روشنایی را کم و زیاد کرد نیز بسیار مهم است. مثلا هنگام استفاده از سیستم های تصوری باید شدت نور کاهش پیدا کند تا تصویر به صورت واضح قابل مشاهده باشد.

 بیشتر بخوانیدپارتیشن شیشه ای مدرن

انعطاف پذیری در طراحی اتاق کنفرانس

اتاق های کنفرانس بزرگ برای انواع جلسات کاری مختلف مناسب می باشند. اما با وجود این ، برای جلسات فردی و سریع مناسب نیستند. با توجه به اینکه طراحی و اجرای اتاق کنفرانس مشکل اصلی بسیاری از مشاغل نوپا و در حال رشد می باشد ، اما اغلب فضایی بزرگ را برای اهدافی کوچک در نظر می گیرند که این کار در اصل اتلاف منابع به شمار می رود.

برای حل این مشکل ، طراحان داخلی استفاده از اتاق جلسات قابل انعطاف و قابل تنظیم را پیشنهاد می دهند. بر خلاف تصور برای این کار نیازی به خراب کردن دیوار های اصلی و یا نصب تیر های جدید نمی باشد. این انعطاف پذیری با کمک تقسیم کننده ها و پارتیشن های اداری مناسب قابل دست یابی است. بنا براین می توانید با کمک پارتیشن اداری ، یک اتاق کنفرانس بزرگ را به دو قسمت تقسیم کنید ، یا اینکه چندین فضا را با یکدیگر ادغام کنید تا به یک فضای بزرگ تر دست پیدا کنید.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که تقسیم فضای بزرگ به چند فضای کوچک تر با استفاده از پارتیشن بندی مشکلاتی را در رابطه با آکوستیک بودن اتاق کنفرانس به وجود می آورد.

 برای مطالع بیشتر:مبلمان اداری سفارشی

آکوستیک بودن اتاق کنفرانس

آکوستیک بودن اتاق کنفرانس امری مهم می باشد که اغلب افراد آن را در زمان طراحی نادیده می گیرند. اما این غفلت می تواند در آینده تبدیل به مشکلی بزرگ و اساسی شود. سیستم های صوتی نیز به اندازه سیستم های تصویری و بصری در اتاق کنفرانس از اهمیت بر خوردار هستند. زیرا همان گونه که صدای بلند باعث رنجش و اختلال در نظم می شود ، صدای ضعیف نیز هر گونه همکاری و مشارکت را با مشکل رو به رو می سازد.

چند موضوع مهم و اساسی در رابطه با آکوستیک بودن اتاق کنفرانس وجود دارد که در هنگام طراحی حتما باید در نظر گرفته شوند:

شنیده نشدن هرگونه صدای بیرونی از داخل اتاق کنفرانس و جلسات و برعکس ، صدای داخل اتاق در بیرون از آن ، مهم ترین نکته در مورد آکوستیک بودن فضا به شمار می رود.

علاوه بر این میزان سطح نویز ایجاد شده از طرف سیستم تهویه هوا نیز باید کنترل شود. زیرا هنگامی که سیستم تهویه شروع به کار کند ، می تواند تمرکز افراد حاضر در جلسه را بر هم زند. در بسیاری از شرکت ها برای جلوگیری از ایجاد چنین صدایی سیستم تهویه را در طول جلسه خاموش می کنند که این کار باعث بروز مشکلی دیگر از جمله بالا رفتن دمای اتاق خواهد شد.

اگر طراحی سیستم کنفرانس به درستی اجرا شود ، این فضا عاری از هرگونه صدای بیرونی و در عین حال کنترل میزان صدای داخلی خواهد بود و کارمندان در خارج از اتاق ، قادر به شنین صدای موجود در داخل اتاق نخواهند بود. همچنین اعضا در داخل اتاق کنفرانس می تواننند به راحتی با یکدیگر در ارتباط باشند. تمامی این موارد تنها زمانی قابل دست یابی هستند که مسئله آکوستیک بودن فضا به درستی رعایت و اجرا شود.

بیشتر بخوانیدمیز کنفرانس شیشه ای

تجهیزات اتاق کنفرانس

برای اتاق کنفرانس باید ابزار و وسایلی متناسب با آن فضا به کار گرفته شود. برای مثال اگر می خواهید از سیستم های صوتی و تصویر برای اتاق کنفرانس استفاده نمایید باید محل نصب آن ها متناسب با محل نشستن و قرار گیری افراد تنظیم شود تا افراد به راحتی و به طور واضح در هر نقطه از فضا که نشسته باشند ، بتواند تصویر را مشاهده کرده و صدا نیز به طور یکواخت و واضح به تمامی نقاط اتاق برسد. از ابزار و تجهیزات ضروری مورد استفاده دیگر در اتاق کنفرانس می توان به ویدئو پروژکتور ، لوازم شبکه ای و اتصال به اینترنت ، میکروفون ، بلند گو ، دوربین برای ویدئو کنفرانس و … اشاره کرد.

بیشتر بخوانیدمیز اداری

رنگ بندی اتاق کنفرانس

رنگ بندی اتاق کنفرانس باید به گونه ای باشد که در نظر مخاطب الهام بخش و تسکین دهنده به نظر برسد و همچنین میزان خلاقیت را افزایش دهد مانند رنگ سبز که سبب آرامش در افراد می شود. در مقابل رنگ خاکستری گزینه مناسبی نمی باشد زیرا آرامش را از افراد سلب می نماید و خلاقیت را محدود می سازد.  دیوار اتاق کنفرانس بهتر است ساده و عاری از کاغذ دیواری و دیگر ابزار تزیینی که باعث جلب توجه افراد می شود ، باشد.  زیرا این امر موجب حواس پرتی افراد خواهد شد و تمرکز آنان را از موضوع اصلی دور می کند.

انتخاب میز و صندلی مناسب

اگر در طراحی سیستم کنفرانس می خواهید از طرح های مدرن استفاده کنید ، بهتر است تا میز هایی با رویه شیشه ای استفاده نمایید. و صندلی هایی متناسب با میز کنفرانس و در طرح های مدرن به دور آن قرار دهید. اما اگر به دنبال طرحی کلاسیک هستید بهتر است تا میزی چوبی و صندلی های چوبی با روکش چرمی را مورد استفاده قرار دهید.

برای استفاده از تجربیات مشاورین ما کافیست با شماره 02144620086 تماس بگیرید و یا به وب سایت ما به آدرسwww.yektafurniture.com مراجعه نمایید .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *